Potęga umysłu Techniki pamięcioweStreszczenia lektur 

Techniki relaksowania się i lepsza koncentracja

Każdy z nas miewa tak zwane gorsze dni, gdy nie ma na nic ochoty, czuje się przemęczony, gdy nic go nie cieszy i najchętniej zaszyłby się w domowych pieleszach, poszedł spać i zapomniał o Bożym świecie.

Innym zaś razem jesteśmy tak bardzo znużeni codziennością, że jakikolwiek wysiłek intelektualny sprawia nam problem, nie mówiąc już o dłuższej koncentracji uwagi na jakimś zadaniu, wymagającym pobudzenia naszego umysłu do działania.


Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej zmęczenie, przepracowanie, niewyspanie, zbyt duże tempo życia, stres i brak odpoczynku przez dłuższy okres czasu. Nie tylko wpływa to negatywnie na nasze zdolności koncentracji, ale też niesie z sobą negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.


Po to, aby pomóc sobie wrócić do dobrej kondycji psychicznej i usprawnić funkcjonalność swego intelektu, trzeba przede wszystkim znaleźć czas na relaks, potrafić nieco przystopować, powiedzieć sobie: „dość, teraz muszę odpocząć”. Jest to pierwszy krok do sukcesu.


Świadomość, że nasz organizm wymaga relaksu, pomoże nam wybrać odpowiedni dla siebie sposób jego praktykowania. Jedną z najlepszych technik relaksu jest dobry masaż. Warto poświęcić pewną sumę i raz na jakiś czas zafundować sobie profesjonalny masaż przy relaksującej muzyce.

Innym sposobem może być ciepła kąpiel, praktykowanie jogi czy dobra lektura lub po prostu głęboki sen. 
Słownik polsko-niemiecki w Twojej komórce
Po co się męczyć? Nie masz słownika pod ręką? Owszem - masz! Niesamowity słownik polsko-niemiecki w Twoim telefonie komórkowym!Ściągnij sobie.
Więcej...
Słownik polsko-angielski w komórce!
Po co uczyć się słownika na pamięć? Dźwiganie grubej księgi w kieszeni tez nie zawsze wchodzi w grę... zmień coś i ściagnij sobie na komórkę cały słownik!
Więcej...
Co damy Ci za darmo?
Sprawdź co w internecie dostaniesz zupełnie za darmo! Ściągaj, czytaj, ucz się i.. wiele więcej! For free!
Więcej...
Kreator Stron www